Perhaps.

4 Ocak 2011 Salı 19:48

Rahatlık; 
Üç türlü rahatlık var.Bahsetmem gerekirse şöyle;

*Dil rahatlığı:İnsanların yadırgayacağı ve kullanmaya cesaret edemediği kelimeleri sarf etme cesaretine sahip her insanda bulunan bi özelliktir.Özellikle cinsiyet ayrımını göz önünde bulundurursak ''Kalkan sike açık götle gidilmezmiş.'' örneği bu rahatlık çeşide bi örnektir.Bi kızın azından böyle bir laf çıkınca terbiyesizlik yaptığı düşünülür. Halbu ki bence terbiyesizlikten çok sakinliğin belirtisidir.
*Beyin (ruh) rahatlığı: Hepimizin ihtiyaç duyduğu ama sahip olamadığı türden bi rahatlık bu.Ruhla bağdaştığını düşündüğümden eklemek istedim.Mesela aşırı heyecan,üzüntü,hayal kırıklığı gibi durumlarda beynen rahat olmayan insan ruhen de rahat olmuyor haliyle.Denildiği gibi rahatlık değil de ''rahatsızlık'' şeklinde meydana gelir çoğu zaman.
*Beden rahatlığı:Günümüzde yanlış algılanan rahatlık biçimidir.Şöyle ki insanın bedenen rahat olması kendini yorgun hissetmemesi,uyku düzenin yerinde olması ve pozitif düşünceler durumunda meydana gelir.Ama meslek olarak değilde hobi olarak orospu olmak  yanlış anlaşılmasının en büyük örneklerinder biridir.


Şimdi sakin oluyor ve bu şarkıyı dinleyip dans ediyoruz ; Calogero

About Me

Fotoğrafım
http://sknt-merve.blogspot.com/